درمورد شرکت ما

تاریخچه ما

توزیع متمرکز آهن‌آلات تخصصی همسو با استانداردهای ممتاز بین‌المللی، هدف و رسالت اصلی ماست. شرکت تجارت فولاد فراز (TEFFCO) سابقه دیرین و ۵۰ ساله خود را در ارائه محصولات و خدماتی باکیفیت، با پیش‌بینی نیازهای بازار روز و صنعت، برای پاسخ‌گویی به چشم‌داشت‌های متنوع اکنون و آینده‌ی مشتریان ترسیم کرده است. از مزایای شرکت تجارت فولاد فراز، می‌توان به ۵۰ سال حضور در این حیطه، انبار اختصاصی، کنترل کیفی آنلاین محصولات سفارش داده شده و… اشاره کرد.

 

تفکوپایپ
تفکو پایپ، به عنوان زیرمجموعه‌ای از تفکو محسوب می‌شود که نام اختصار شرکت "تجارت فولاد فراز" می‌باشد. تفکوپایپ همانطور که از نامش پیداست، بصورت تخصصی در حیطه لوله فعالیت می‌کند. مجموعه این فعالیت‌ها شامل تامین، تولید و انبار انواع لوله‌های استیل و پروفیل می‌شود. 
تفکو
تفکوپایپ، با پشتوانه تجربه بالای تیم تفکو و کادر مجرب خود، بصورت تخصصی پا به عرصه تامین و تولید لوله و پروفیل استیل گذاشته است. این پشتوانه حاصل نیم قرن حضور در عرضه تامین مقاطع تخت و طویل فولادی توسط شرکت تجارت فولاد فراز (تفکو) می‌باشد. در این راستا، تفکوپایپ با تجهیز کارخانه خود به ماشین‌آلات و دستگاه‌های مرتبط با خط تولید لوله و پروفیل، از ابتدا تا انتهای روند تولید را پوشش می‌دهد.


تولید لوله و پروفیل استیل
همواره بحث تولید جزو اولویت‌های اصلی اقتصاد هر کشور می‌باشد. پروسه تولید، پروسه‌ای پیچیده، پرهزینه و تخصصی می‌باشد که امروزه موانع سد راه آن، به سختی این پروسه می‌افزاید. در همین راستا، تامین مقاطع اولیه مورد نیاز برای تولید انواع لوله و پروفیل استیل، بخشی از دغدغه‌های تولید کنندگان می‌باشد که این مورد با پشتوانه تفکو که فعال در زمینه تامین مقاطع تخت و طویل فولادی می‌باشد، براحتی قابل حل می‌باشد.
تاریخچه لوله استیل
لوله استیل برای نخستین بار، بعد از کشف فولاد ضدزنگ تولید شد. یک دانشمند انگلیسی توانست در سال ۱۹۱۲برای نخستین بار، Stainless Steel یا فولاد ضدزنگ را تولید کند. بدلیل استفاده کروم در این آلیاژ، لوله‌های استیل مقاومت بالایی در مقابل خوردگی نشان می‌دهند. این مورد، یکی از دلایل بقای این سری از محصولات در بازار می‌باشد.


تولید لوله استیل
در تولید لوله‌ استیل، از فولاد ضدزنگ استفاده می‌شود که از عناصری مانند نیکل، آهن، کربن، کروم و... تشکیل می‌شود. کروم، جزو حیاتی‌ترین عنصرهای این سری از محصولات می‌باشد؛ بدین دلیل که حضور ۱۲% کروم در ترکیب فولاد ضدزنگ، باعث ایجاد خاصیت ضدزنگی در آلیاژ می‌شود. ضمنا وجود کروم در آلیاژ مربوطه، باعث درخشش و براق بودن لوله‌ها نیز می‌شود.


آلیاژهای لوله استیل
آلیاژهای لوله استیل شامل ۳۰۴، ۴۳۰، ۳۱۶، ۳۰۹، ۳۱۰، ۴۰۹ و... می‌باشد. هر کدام از آلیاژها براساس میزان بکار بردن کربن در آنها، دارای پسوند L یا H (به معنی Low و High) می‌باشند. مثلا ۳۰۴L، Low Carbon است و ۴۳۰H، High Carbon. همچنین تفاوت‌هایی در کاربرد انواع آلیاژها نیز وجود دارد. بطور مثال لوله ۳۰۴ مناسب استفاده در فضاهای باز، بدلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت و هوا می‌باشد و در طولانی مدت تغییر نکرده و رنگ آهن براق می‌ماند.
کاربرد لوله و پروفیل استیل
این دسته از لوله‌ها در صنایع مختلفی از قبیل نرده استیل، صندلی و مبل‌سازی، سیستم‌های آب‌رسانی، تصفیه آب، کارخانجات تولید دارو، مواد غذایی، مواد شیمیایی و... استفاده دارد. در هرکدام از صنایع و با توجه به نیاز صنعت مربوطه، از آلیاژهای مختلف لوله‌ و پروفیل استیل استفاده می‌شود.


انواع پروفیل استیل


پروفیل استیل دکوراتیو:
عمده کاربرد پروفیل‌های دکوراتیو، استفاده در فیلد تزئینات است و به همین دلیل، ورق‌های بکار گرفته شده در آنها، ضخامت کمی دارند. این محصول به عنوان پروفیل استیل درزدار نیز شناخته می‌شود.


پروفیل استیل ۲۰۱
این نوع پروفیل در ضخامت‌های یک و دو میلیمتری تولید می‌شود و ضدزنگ است. پروفیل ۲۰۱ شباهت زیادی با پروفیل‌های ۳۰۴ دارد، ولی وجه تمایز آنها مقاومت در برابر زنگ‌زدگی می‌باشد. پروفیل استیل ۳۰۴ به نسبت پروفیل استیل ۲۰۱، مقاومت بیشتری در برابر زنگ‌زدگی دارد.


پروفیل استیل ۳۰۴
این نوع از پروفیل‌های استیل، جزو پرکاربردترین پروفیل‌ها به شمار می‌رود. عمده کاربرد پروفیل ۳۰۴، استفاده در فرآورده‌های غذایی، تولید تجهیزات پزشکی، صنایع لبنی، وسایل آشپزخانه، سازهای موسیقی و... کاربرد دارد. از ویژگی‌های این نوع آلیاژ محبوب این است که قابلیت فرم‌دهی و جوش‌پذیری بالایی دارد.


پروفیل استیل ۳۱۶
این نوع از پروفیل همانند پروفیل ۳۰۴، جزو فولادهای ضدزنگ آستینیتی به شمار می‌رود. مقاومت استیل ۳۱۶ در برابر حرارت و خوردگی بسیار بالاست و همین مورد باعث کاربرد این نوع از استیل در صنایع غذایی، تولیدات آب معدنی، صنایع کاغذی، هوافضا و... می‌باشد.


نحوه ساخت پروفیل استیل
پروفیل استیل با توجه نوع کاربری مد نظر، از طریق ورق‌های استیل ساخته می‌شود. طبیعتا کیفیت ورق‌های استیل در محصول نهایی بسیار تاثیرگذار است. لازم به ذکر است که تفکوپایپ با پشتوانه مجموعه تفکو، ورق‌های مدنظر خود را بصورت اختصاصی وارد می‌کند و این امر در کیفیت محصول نهایی، تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 

بصورت کلی، برای ساخت این محصول پرکاربرد، ابتدا ورق‌ها را در دستگاه رول بازکن قرار می‌دهند. سپس بوسیله دستگاه تسمه‌کن و براساس محصول مورد نظر، برش داده می‌شود. در نهایت این ورق‌های برش داده شده، وارد دستگاه فرمینگ می‌شوند.

در نیم قرن

تاسیس بازرگانی احتیاطی ۱۳۳۲
واردات ورق و مقاطع از روسیه

تاسیس سمبل تجارت آریا

۱۳۸۰
تاسیس Volga Shipping۲۰۰۷
تاسیس شرکت Delta۲۰۰۸
واردات تخته از روسیه
تاسیس سالم تجارت آسیا۱۳۸۹
واردات مقاطع صنعتی از روسیه و ترکیه
تاسیس انبار راستان۱۳۹۰
تولید نبشی‌های دکل به صورت مونوپل برای اولین بار در ایران
تاسیس برشکاری انبار راستان۱۳۹۳
تاسیس شرکت فولاد فراز۱۳۹۶
تاسیس شرکت استیل تکنیک۱۳۹۶
تاسیس کارخانه فولاد فراز۱۳۹۷
تولید مقاطع خاص۱۳۹۷
نمایندگی برند هندی Rockstar۱۳۹۷
نمایندگی کارخانه فولاد صنعت ایذه و مال‌میر۱۳۹۷
صادرات محصولات صنعتی به عراق۱۳۹۷
تاسیس مجموعه تِفکو TEFFCO۱۳۹۹